Do jakich włosów?

  • suchych i zniszczonych

Czym się wyróżnia?

  • zawiera ekstrakt z kawioru,
  • bazuje na Age-Control Complex

Głęboko nawilżająca i odżywiająca kuracja w formie olejku. Zawiera bardzo wysokie stężenie kwasów Omega-3, niezbędnych osłabionym włosom. Alterna Caviar Omega [+] Nourishing Oil działa antyoksydacyjnie, dzięki czemu zapobiega kolejnym zniszczeniom.

Kompleksowa linia produktów Caviar Anti-Aging bazuje na certyfikowanych składnikach roślinnych.

Olejek do włosów Alterna Caviar – na pierwszy rzut oka

Pierwsze zaskoczenie to wysoka cena. Zakup jednego opakowania o pojemności 50 ml może znacznie uszczuplić budżet. Olejek do włosów Alterna Caviar Omega [+] prezentuje się bardzo elegancko i solidnie. Pękata, intensywnie fioletowa buteleczka z grubego szkła dobrze leży w dłoni. Srebrna nakrętka wyposażona jest w teoretycznie wygodny dozownik. Niestety już po pierwszym otwarciu nie ma możliwości, aby umieścić pipetę z powrotem w butelce bez rozlewania oleju. Olejek jest delikatnie wodnisty, ma lekką konsystencję i przyjemny zapach.

Poznaj go lepiej – działanie

Alterna Caviar Omega Nourishing Oil to jedna z lżejszych propozycji. Świetnie wchłania się we włosy i nie pozostawia na nich tłustej warstwy. Już po pierwszym użyciu nadaje włosom miękkości. Wygładza pasemka, dlatego włosy po jego użyciu rozczesują się lepiej. Działa również we wnętrzu włosów, nie tylko na ich powierzchni.

Producent zaleca, aby olejek do włosów Alterna Caviar Omega [+] nakładać na wilgotne lub suche włosy. Należy robić to po umyciu włosów. Produkt nie wymaga spłukiwania. Jednak nałożony w zbyt dużej ilości może odbierać włosom lekkość. Do jednorazowej aplikacji nie potrzeba go dużo. Dlatego Alterna Caviar Nourishing Oil jest wydajny. Stosowany przy każdym myciu:

  • kontroluje poziom nawilżenia włosów,
  • wygładza ochronną warstwę łusek,
  • nadaje jedwabistej miękkości i blasku,
  • wzmacnia strukturę włosów i pogrubia je,
  • hamuje procesy starzenia się włosów,
  • zapobiega matowieniu i blaknięciu koloru,
  • zapewnia sprężystość i ułatwia układanie.

Co zawiera olej Omega Nourishing Oil?

Olejek do włosów Alterna Caviar Omega [+] działa wszechstronnie ze względu na wysoko skoncentrowane kwasy tłuszczowe omega. Pochodzą one przede wszystkim z olejów. Mamy tutaj olej abisyński oraz świetnie nawilżający olej słonecznikowy. Alterna Caviar Nourishing Oil to również dodatkowe składniki m.in. ekstrakt z kawioru oraz wyciąg z alg morskich (nazywany jedwabiem morskim). Olejek do włosów bogaty jest w aminokwasy, kompleks witamina A, C i D, a także ochronną formułę Color Hold. Swoje miejsce znalazły tutaj także silikony. Ich ilość jest duża, zwłaszcza że Alterna reklamuje ten olejek jako ekologiczny i bezpieczny.

RZADKO POLECANY, BO: kosztuje zdecydowanie za dużo, zawiera zbędne silikony, nakładany w nadmiarze pozbawia włosy objętości, ma niezbyt dobrze zaprojektowany aplikator