Do jakich włosów?

  • każdego rodzaju

Czym się wyróżnia?

  • bazuje na cennym olejku roucou

Kompleksowy olejek do włosów każdego rodzaju. Lekkie serum zapobiegające elektryzowaniu się i puszeniu włosów. Essential Hair Care OI/OIL to wszechstronny i bardzo praktyczny produkt. Zawiera olejek roucou, który znajdziemy wyłącznie w kosmetykach marki Davines. Dzięki niemu pielęgnuje włosy, dodaje im blasku, dyscyplinuje i przywraca zdrowie.

Olejek do włosów Essential Haircare OI/OIL – na pierwszy rzut oka

Olejek do włosów OI/OIL Absolute Beautifying Potion jest bardzo drogi. Zwłaszcza że ma zaledwie 50 ml pojemności. Jest bezbarwny i ma standardową dla oleju konsystencję. Jego zapach jest bardzo duszący, słodki i intensywny. Olejek do włosów Davines Essential Haircare OI/OIL łatwo rozpoznać po charakterystycznym opakowaniu. Na pękatej i poręcznej buteleczce z bezbarwnego plastiku widnieje prosta, czarno-biała etykieta.

Czarna nakrętka zabezpieczona jest korkiem, bo służy również jako precyzyjna pompka.

Poznaj go lepiej – działanie

Essential Haircare OI/OIL to kosmetyk trudniejszy do nałożenia na włosy. Jest na tyle gęsty, że najlepiej nakładać go na mokre włosy. Jednocześnie jest na tyle rzadki, żeby nie obciążać włosów. Choć łatwo przesadzić z jego ilością. Olejek do włosów Davines OI/OIL nałożony w nadmiarze obciąża, przetłuszcza i pozbawia włosy objętości. Włosy potraktowane niewielką ilością Absolute Beautifying Potion są gładsze i widocznie żywsze.

Olejek do włosów Davines można stosować do stylizacji albo tuż po niej. Dla cienkich włosów wystarczy 1 porcja. Dla grubszych nawet 3 porcje. Produkt najlepiej rozprowadza się na wilgotnych włosach po umyciu. Łatwiej je później wysuszyć i wystylizować. Nałożenie olejku na włosy po wysuszeniu może być trudniejsze. Olejek do włosów OI/OIL stosowany tak, jak na wygodnie:

  • zapewnia włosom kompleksową pielęgnację,
  • przywraca zdrowie, blask, delikatność i objętość,
  • dyscyplinuje włosy i ułatwia ich rozczesywanie,
  • tworzy wokół włosów warstwę ochronną,
  • przyspiesza suszenie włosów,
  • zapobiega objawom starzenia się,
  • ochrania przed szkodliwym działaniem słońca.

Co zawiera olej Absolute Beautifying Potion?

Swoje kompleksowe działanie olejek do włosów Davines OI/OIL zawdzięcza jednej substancji. To składnik charakterystyczny dla całej linii, czyli olejek roucou z czerwonych owoców amazońskiego drzewa. Substancja bogata w silne, naturalne przeciwutleniacze. Absolute Beautifying Potion zawiera także olej z pestek słonecznika i olej buriti z miąższu dzikiej palmy. Olejek do włosów Essential Haircare OI/OIL zawiera też mieszankę olejków silikonowych. Pod tą nazwą kryje się zestaw lżejszych i cięższych silikonów. To one sprawiają, że olejek nie nadaje się do skóry głowy.

RZADKO POLECANY, BO: cena jest bardzo wysoka, ma niewielką pojemność, nie nadaje się na skórę głowy, zawiera sporo silikonów, może przetłuszczać i obciążać włosy, jego konsystencja utrudnia aplikowanie