RANKING NAJLEPSZYCH OLEJKÓW

Co powinnaś wiedzieć o olejowaniu włosów?

Olejowanie włosów to zyskująca popularność metoda pielęgnacji włosów. Skutecznie zastępuje tradycyjne odżywki i maski o intensywnym działaniu. Opiera się wyłącznie na naturalnych olejkach do włosów. To jedna z bardziej wielozadaniowych metod. Idealna dla kobiet i mężczyzn, a nawet dzieci. Daje świetne efekty, nie kosztuje wiele i można stosować ją na kilka sposobów.

Poznaj olejowanie włosów. Przekonaj się, że ulubiona odżywka do rzęs nie jest niezastąpiona. Olejki do włosów działają dogłębniej i bardziej kompleksowo. Dostępne na rynku kosmetyki do pielęgnacji włosów w głównej mierze bazują na silikonach. Co za tym idzie, działają bardzo powierzchownie. Olejowanie włosów zapewnia odżywienie i regenerację od wewnątrz.

JAK DZIAŁAJĄ OLEJE DO WŁOSÓW?

Olejki do włosów mają różnorodne działanie. Efekty uzależnione są od wyboru. Wśród naturalnych olejków do włosów znajdziemy zarówno te silnie regenerujące, jak i skoncentrowane na konkretnym problemie np. łupieżu lub łuszczycy. Wszystkie działają nawilżająco, wzmacniają naturalną barierę ochronną włosów i odżywiają. Mogą przyspieszać wzrost włosów, zapobiegać ich wypadaniu, przyciemniać, a nawet ochraniać końcówki przed rozdwajaniem się.

Czy wiesz, że?
Naturalne, roślinne olejki do włosów zawierają mnóstwo cennych składnikach. Są to m.in. kwasy tłuszczowe budujące naturalną powłokę lipidową włosów, odżywcze witaminy i minerały, przeciwutleniacze, fitosterole i wiele podobnych.

Olejki do włosów możemy podzielić na:

  • tłoczone na zimno lub na gorąco,
  • rafinowane (oczyszczane) lub nie,
  • naturalne lub organiczne (z certyfikatami),
  • schnące, półschnące lub nieschnące,
  • do włosów nisko-, średnio- lub wysokoporowatych.

Zdecydowanie lepsze działanie mają oleje do włosów tłoczone na zimno i nierafinowane. To one lepiej sprawdzają się w kosmetyce. Wysoka temperatura i procesy oczyszczania powodują wypłukiwanie cennych składników odżywczych.

NA CZYM POLEGA OLEJOWANIE WŁOSÓW?

Olejowanie włosów to pielęgnacja nastawiona na poprawę kondycji włosów tylko za sprawą naturalnych olejów roślinnych. Działają one we wnętrzu włosów, a także na zewnątrz. Regulują procesy zachodzące w skórze głowy. Dlatego wzmacniają włosy na różnych płaszczyznach i działają o wiele lepiej niż inne produkty.

Jak olejować włosy?

W przypadku olejowania najważniejsza jest regularność. Nie zauważymy stałej poprawy po jednym użyciu oleju. Bardzo istotne jest, żeby oleje do włosów nakładać regularnie. Najlepiej robić to przed każdym myciem włosów, choć to nie jedyny sposób.

Wyróżniamy trzy podstawowe metody olejowania włosów:

1) Olejowanie na sucho
Polega na nakładaniu oleju na suche włosy. Najczęściej wykonuje się je przed myciem. Jeśli mamy lekki olej możemy nałożyć go na suche włosy np. w trakcie dnia.

2) Olejowanie na mokro
Zakłada stosowanie naturalnych olejów na mokre włosy. Najczęściej wykonuje się je po umyciu i przed suszeniem włosów. Pasma można zmoczyć także przed myciem i wówczas nałożyć olej.

3) Olejowanie w misce
W szerokiej misce miesza się wodę z ulubionymi olejami w niewielkich ilościach. W przygotowanej mieszance macza się włosy. Oleje rozprowadzają się wówczas równomiernie.

Oczywiście metody olejowania włosów można dowolnie łączyć. Możemy wykonać olejowanie na sucho lub mokro na całą noc. Wówczas włosy myjemy dopiero nad ranem. Olejek do włosów można stosować także na godzinę przed myciem albo tuż po nim. Albo wtedy, kiedy mamy zamiar wystylizować lub upiąć włosy umyte np. dzień wcześniej. Olejki do włosów są naprawdę wszechstronne i nie ma żadnych szczegółowych wytycznych dotyczących ich stosowania. Sprawdzają się na całej długości włosów, tylko na skórze głowy lub wyłącznie do zabezpieczania końcówek włosów.

Trzeba pamiętać tylko o jednym. Woda i wysoka temperatura ułatwiają wnikanie oleju do wnętrza włosów. Dzieje się tak dlatego, że łuski włosów otwierają się, co zapewnia lepsze wchłanianie. Jeśli zależy nam na dogłębnej regeneracji lepiej zatem naolejować włosy na noc, na mokro i zabezpieczyć je np. ciepłym ręcznikiem.

Na koniec garść przydatnych informacji na temat olejowania!

– Oleje nie wymagają specjalnego zmywania. Wystarczy normalnie umyć włosy.
– Olejowanie włosów zajmuje nie więcej niż kilka minut. W zależności od wprawy.
– Możemy wybierać spośród tysięcy olejków do włosów. Także tych markowych.
– Olejowanie nie przetłuszcza włosów. Wręcz przeciwnie – może je zminimalizować.
– To całkowicie bezpieczny zabieg. Bez względu na metodę, olej, jego ilość i czas aplikacji.
– Olejki do włosów można kupić wszędzie. W drogeriach, sklepach z półproduktami, aptekach.