Wiele kobiet boryka się z cienkimi, oklapniętymi włosami. Jeżeli zbyt przylegają do głowy, wydają się nieświeże i obciążone. Nie wygląda to estetycznie. Objętość włosów wcale nie zależy od ich długości, tylko od rodzaju strzyżenia. Jak uzyskać objętość?

Objętość jest w stanie najlepiej podkreślić fryzurę. Nie zawsze krótkie włosy mają większą objętość niż długie. To prawda, że łatwiej uzyskać ją w przypadku włosów krótszych, ponieważ długie są znacznie cięższe i przylegają do głowy. Jeżeli posiadasz długie włosy i nie chcesz tracić na ich objętości, poproś fryzjera o odpowiednie wycieniowanie.

Jak zwiększyć objętość?

W zależności od tego, jakimi włosami dysponujemy, dobry fryzjer na pewno tak dopasuje fryzurę, aby podkreślała objętość. Odpowiednie cięcie jest pierwszym i najważniejszym krokiem, ponieważ od niego zależy, jak włosy będą układać się w dalszej kolejności.

Jeżeli twoje włosy są cienkie, zrezygnuj z szamponów, które oparte są na olejkach i innych składnikach pielęgnacyjnych. Wybierz takie, które są delikatne i nie obciążają włosów. Od czasu do czasu możesz użyć suchego szamponu, który odświeży twoje włosy i pochłonie nadmiar sebum, dzięki czemu fryzura sprawi wrażenie pełniejszej.

Mycie włosów

Wielu osobom wydaje się, że to tak oczywiste, a popełniają podstawowe błędy. Może słyszałaś, że włosy należy spłukać zimną wodą. To nieprawda, ponieważ włosy nie lubią skrajnych temperatur. Zimna woda sprawia, że nie rozchylają się łuski włosa, przez co szampon i inne kosmetyki nie są w stanie w nie wniknąć. Natomiast gorąca nadmiernie je otwiera, przez co są narażone na liczne uszkodzenia mechaniczne, chemiczne czy fizyczne. Spłucz włosy letnią wodą, dzięki czemu będą w dobrej kondycji i zyskają na objętości.

Myj włosy delikatnie opuszkami palców, a nie paznokciami. Szampon rozcieńczaj z wodą. Rozrzedzony produkt ułatwi ich dokładne umycie, a dodatkowo zaoszczędzisz, bo zmarnujesz mniej produktu.

Używaj wyłącznie suszarki z dyfuzorem, ponieważ pasma uniosą się do góry i nie będą przylegały do skóry głowy. Fryzura będzie bardziej uniesiona i puszysta.

Kosmetyki zwiększające objętość

Najczęstszą przyczyną oklapniętych włosów w złej kondycji jest ich nieodpowiednia pielęgnacja. Wybieraj wyłącznie te kosmetyki, które przeznaczone są do twojego typu włosów, bo inaczej wyłącznie im zaszkodzisz. Postaw na produkty z naturalnym składem, ponieważ silne detergenty powodują zaczerwienienia i podrażnienia. Określ rodzaj porowatości i zacznij dbać o włosy świadomie.

Nigdy nie pomijaj odżywek do włosów. Po każdym myciu włosy potrzebują odżywienia. Wybierz odpowiednią do twojego typu włosów. Nakładaj odżywkę na całej długości z wyjątkiem nasady.

Jeżeli chcesz zwiększyć objętość, dobrze sprawdzą się odżywki bez spłukiwania, które nawilżą włosy oraz przywrócą ich wytrzymałość.

Dysponujesz cienkimi włosami? Nie używaj usztywniających produktów, ponieważ jedynie pogorszą efekt. Używaj plastycznego, suchego lakieru, który nie obciąży twojej fryzury i w każdej chwili będziesz mogła ją poprawić.

Zakręć włosy!

Fale lub loki zwiększają optycznie objętość fryzury. Niekoniecznie musisz używać do tego wysokich temperatur. Istnieje wiele metod, które pozwolą ci zakręcić włosy bez nagrzanej lokówki czy prostownicy. Wybierz rodzaj skrętu, który będzie odpowiedni do typu twojej twarzy.