Do jakich włosów?

  • każdego rodzaju

Czym się wyróżnia?

  • przeznaczony do profesjonalnego cięcia
  • dwufazowa receptura olejku

Olejek do włosów stworzony specjalnie dla profesjonalistów. Matrix Oil Wonders Sharp Cut Oil wzbogacono o marokański olejek arganowy. Ma widocznie odżywiać i wygładzać włosy. Dzięki temu strzyżenie jest łatwiejsze bez względu na rodzaj włosów. To jeden z olejków z serii Matrix Oil Wonders.

Znajdziemy wśród nich olejki z różnych stron świata – Indian Amla, Egyptian Hibiscus i Amazonian Murumuru.

Olejek do włosów Matrix Oil Wonders – na pierwszy rzut oka

Ma bardzo przystępną cenę. Olejek do włosów Oil Wonders Sharp Cut Oil ma bardzo oryginalne opakowanie, podobnie jak inne oleje z tej serii. Złocisto-czarna, plastikowa buteleczka o pojemności 125 ml ozdobiona jest symetrycznie ułożonymi kroplami. Do aplikacji przeznaczono wygodny atomizer. Forma sprayu sprawdza się, bo olejek do włosów Matrix Sharp Cut Oil jest bardzo wodnisty. Charakterystyczna jest jego dwufazowa formuła. Pachnie bardzo kwiatowo, świeżo i delikatnie. Niestety aromat szybko ulatnia się z włosów.

Poznaj go lepiej – działanie

Matrix Oil Wonders Sharp Cut Oil nie obciąża włosów. Delikatna mgiełka równomiernie pokrywa każdy ich centymetr. Olejek do włosów wchłania się dobrze i raczej nie obciąża. Spryskanie włosów nadmiarem olejku może skutkować ich napuszeniem. Produkt należy stosować w rozsądnych ilościach. Wtedy zapewnia im gładkość i łatwość rozczesywania.

Olejek do włosów Oil Wonders Sharp Cut Oil to produkt dwufazowy. Przed użyciem należy go energicznie wstrząsnąć. Lekko wilgotne włosy po umyciu spryskać kilkukrotnie z niewielkiej odległości. Po rozczesaniu można przystąpić do strzyżenia. Prawidłowo użyty olejek do włosów Matrix Oil Wonders Sharp Cut Oil:

  • zabezpiecza strzyżone końcówki przed rozdwajaniem,
  • zmiękcza, wygładza, nawilża i nabłyszcza,
  • zwiększa podatność włosów na układanie,
  • ułatwia strzyżenie, które można wykonać precyzyjniej,
  • eliminuje problem puszenia się i niekontrolowany skręt.

Co zawiera olej Oil Wonders Sharp Cut Oil?

Starożytne sekrety piękna włosów nie są już tajemnicą. Olejek do włosów Matrix Sharp Cut Oil odkrywa je dzięki przemyślanemu składowi. Najważniejszy składnik to olejek arganowy z orzechów cennego drzewa występującego wyłącznie na terenie Maroka. Niestety to jedyny naturalny olej w składzie. Przeważają tutaj zdecydowanie sztuczne dodatki, silikony, konserwanty i substancje zapachowe. Przez to olej zdecydowanie nie nadaje się na skórę głowy. Trzeba aplikować go w rozsądnej ilości tylko od połowy długości w dół. Zwłaszcza że drażniące alkohole zawarte w formule mogą przesuszać włosy i zwiększać ich porowatość.

RZADKO POLECANY, BO: w namiarze może puszyć włosy, zawiera więcej szkodliwych alkoholi, silikonów i dodatków niż olejków, nie nadaje się na skórę głowy, działa powierzchownie